Плівки для зовнішньої реклами

Литі та каландровані плівки

Існують різні способи класифікації плівок, що самоклеяться. Плівки можна розділити по можливості лягати на криволінійні поверхні, за терміном служби, можна розділити на білі та кольорові, глянцеві та матові, і, нарешті, на дорогі та дешеві. Проте існує загальніша класифікація плівок — це класифікація за способами виробництва, від яких залежать як фізичні показники плівок, так їх вартість.

Схематично виробництво ПВХ плівки можна так. Беруться компоненти: ПВХ, термо та УФ стабілізатори, пігмент, пластифікатор та інші добавки. Всі ці складові у твердому вигляді змішуються та нагріваються до утворення пластичної пасти. Після чого така паста за допомогою спеціальних валів (каландрів) розкочується в тонку плівку. Плівка, виготовлена таким чином, називається каландрованою. Процес каландрування впливає на властивості плівки, обмежуючи її експлуатаційні можливості. При виробництві такого матеріалу твердий ПВХ під дією механічної сили розкочувався в тонку плівку. Але за такого впливу в кінцевій плівці залишаються внутрішні напруження, які з часом призводять до помітної усадки плівки. Усадку легко спостерігати, якщо, наприклад, взяти кольоровий віяло каландрованої плівки: навколо кожного плівкового відрізка видно білу кромку (з часом плівка змінила свої розміри). При нанесенні на рівні поверхні усадка призводить до утворення невеликої кромки по периметру аплікації, що, як правило, не є критичним. Однак при нанесенні каландрованих плівок на криволінійні поверхні усадка призводить до відклеюванню плівки, появі пухирів, утворенню «рваних» країв та іншим небажаним ефектам. Тому область застосування каландрованих плівок обмежується рівними або злегка викривленими поверхнями. Каландровані плівки служать у середньому від двох до п'яти років.

Інший спосіб виробництва плівки – лиття. У цьому способі до суміші ПВХ, стабілізаторів, пігменту та пластифікатора додають розчинник. Таким чином виходить не густа паста, а рідкий розчин. Цей розчин ллється на підкладку; після випаровування розчинника утворюється плівка. Через відсутність значних механічних навантажень у процесі лиття у плівці практично не утворюються внутрішньої напруги. Литі плівки є практично безусадковими. Тому саме вони використовуються для повного обклеювання легкових автомобілів, нанесення на гофровані та клепані поверхні, коли потрібна еластичність та надійне приклеювання до складної поверхні. Термін служби литих матеріалів може досягати 10 років.

Виробнику рекламної графіки важливо розуміти, що грамотний вибір матеріалу, як і завжди, буде запорукою високої якості готового виробу.

Плівка для реклами Oracal
Світлоповертаючі матеріали: застосування в рекламній індустрії

Світлоповернення – це ефект, коли світло повертається до джерела випромінювання після заломлення у масі матеріалу. Світлоповертаючі плівки спочатку були розроблені для дорожніх знаків. Проте й у рекламі ці матеріали займають свою не останню нішу.

Існує три види світлоповертаючих плівок. На сьогоднішній день найяскравішими (з максимальним ефектом світлообігу) є плівки так званого мікропризматичного або алмазного класу: такі плівки повертають майже 100% падаючого світла. Наступний за рівнем світлообігу тип плівок - плівки високоінтенсивного класу. Такі матеріали повертають до 60% падаючого на них світла. Незважаючи на високий коефіцієнт світлоповертання, плівки високоінтенсивного та алмазного класів практично не застосовуються в рекламі. По-перше, такі плівки досить жорсткі, їх можна клеїти лише на рівні поверхні. По-друге, друк на таких матеріалах можливий шовкографічним способом, але рекламні тиражі не завжди досягають обсягів, необхідних для трафаретного друку. Деякі УФ принтери (на сьогодні відомо дві такі моделі) можуть використовуватися для друку на цих плівках, але широкого поширення в Україні ця технологія поки що не знайшла.

Третій тип світлоповертаючих плівок - плівки на основі мікросклокульок (плівки інженерного класу). Мікросклокульки - це одна з найперших технологій світлоповертання; плівки на їх основі відрізняються нижчими за порівняно з плівками інших класів коефіцієнтом світлообігу. Цікаво, що деякі матеріали інженерного класу можна клеїти на плавні криволінійні поверхні, а така властивість дуже корисна у рекламній індустрії.

Деякі плівки на основі мікросклокульок підходять для сольвентного друку, тому їх можна використовувати для створення повнокольорової світлоповертальної реклами. Звичайно, коефіцієнт світлообігу плівки, запечатаної сольвентом, істотно нижче, ніж аналогічна характеристика плівки без друку, однак і цього щодо невисокого значення достатньо для створення «сяючих» зображень. Рекламна світлоповертальна графіка може застосовуватись на шлагбаумах. при в'їзді на паркування, на паркувальних колонах та інших об'єктах, на які попадає світло від фар автомобіля. Особливо ефектно така реклама виглядає на транспорті: яскраву, що світиться, її важко не помітити.