Сучасне оформлення ефектних вітрин

Сьогодні і зараз ми зупинимося на нових цікавих прийомах організації вітринного простору. Але спочатку нагадаємо основні умови ефективного та виразного рішення вітрин. Це:

•  яскраве розкриття в оформленні теми вітрини,
•  цікава та вражаюча побудова її пластичної композиції,
•  виразне та гармонійне включення до цієї композиції декоративних елементів оформлення лицьової площини вітринного скління,
•  гармонічне колірне рішення, що відповідає темі вітрини,
•  органічне включення у вітринне оформлення написів та знаків,
•  ефективне використання динаміки у вітрині,
•  і, нарешті, виразне світлове рішення вітринного простору.

Якими новими умовами та прийомами можна доповнити сьогодні цей список?

Оформлення вітрин По-перше, пристрій, що доповнюють основну вітрину, незначних за розміром окремо стоять вітринних установок. Ці установки можуть бути розташовані як всередині, і зовні магазину, у зоні підходу щодо нього. Таке розташування дозволяє наблизити вітринну рекламу до потенційного покупця і цим спонукати його відвідати магазин для уважного ознайомлення з усім асортимент товару. Як же має виглядати така — не зовсім звичайна — Вітринна реклама? Відповідь проста: так само ефективно і виразно, як і та, що вирішується з урахуванням успішного виконання всіх перерахованих вище умов. Плюс до цього — створення цікавих та вражаючих установок об'ємної форми. Зауважте, подібне завдання не вирішується у рекламному оформленні основної вітрини, де розробник враховує основні параметри, особливості конфігурації та силуету вітринного отвору.

В вітринній рекламі, що окремо стоїть, форма установок визначається самим розробником, що враховує її сприйняття з різних боків. В даному випадку все залежить від фантазії та таланту дизайнера, його здатності додати пластичної форми вітрини привабливість та неповторність. Однак у вирішенні цього завдання необхідно враховувати особливий характер сприйняття окремо вітрин, що стоять, — не тільки з різних боків, а й у безпосередній близькості від пішохода (нагадаємо, що основні вітрини розраховані і на близьке, і подальше сприйняття). Це передбачає внесення у форму установок певних тонкощів, прямо пов'язаних з досягненням виразності пластичного рішення, з використанням матеріалів та оригінального підсвічування вітрини. При таких тонкощах окремі вітринні установки виглядають дуже елегантно і привабливо, маючи естетичну значимість та активно виступаючи як ефективна і виразна зовнішня реклама магазину.

Оформлення вітрин Інший, не менш ефективний випадок - розміщення подібних установок усередині магазину, поблизу суцільного вітринного скління. Підвищеною привабливістю мають установки, органічно включені в торговий інтер'єр, та складаючі невід'ємну частину його устаткування. Ця специфічна реклама тоді наділяється художніми якостями, які роблять її особливо привабливою для пішохода, який проходить повз магазин. Треба підкреслити, що виставлений у таких вітринах товар набуває ще більшої практичної та естетичної значимості та цінності. Особливо це стосується товару, що виставляється у вітринах ювелірних магазинів.

Значну ефективність та виразність набувають вітрини, де використовується як оформлення сам яскравий за кольором товар, що продається у магазині. Наприклад, сумки, що відрізняються яскравим кольором, великими розмірами та лаконічною зовнішньою формою. Зібрані до групи та розміщені на вільній стіні, зверненій прямо до входу, вони представляють собою дуже виразну і помітну вітринну рекламу. На додаток до них можуть бути використані та спеціально зроблені (або просто великі за розмірами) зразки товару, що продається. Найкраще розташування таких зразків — поблизу вітринного скління. Втім, вони можуть розміщуватися і зовні — в безпосередньої близькості від входу до магазину. Тоді ця своєрідна реклама виглядає особливо ефектно.

Оформлення вітрин Реклама з яскравими зразками або збільшеними макетами товару виглядає особливо ефектно. Потенційний покупець обов'язково зверне на неї свою увагу і швидше за все зайде в магазин, щоб здійснити покупку.

Новим в останні часи є і широке використання у рекламному оформленні вітрин всіляких високотехнологічних візуальних засобів: різних табло, екранів та ін. Раніше такі екрани представлялися у вигляді стаціонарних площин або банерів, яких розміщувалася та чи інша рекламна інформація. Сучасні технічні засоби дозволяють надати цій інформації ефективніший динамічний характер. Переконують екрани, складені у великі площини та займають всю площу задньої сторони вітрини. Це можуть бути і слайди, що змінюються один одного, та динамічне відео. Особливо добре вони сприймаються в затемненому вітринному просторі - наприклад, у закритих від природного світла рекреаційних зонах торгових центрів, у нішах чи стінних отворах.

Оформлення вітрин Істотною проблемою при використанні відеоекранів є усунення в них зайвої строкатості. Вона виникає при включенні у вітрину, крім екранів, ще й інших засобів - наприклад, чисто оформлювальних елементів або товару. Найкращий варіант рішення - коли задля досягнення цілісності загальної композиції у вітрині проводиться суворий відбір цих елементів або, принаймні, відбувається їх делікатне включення, яке не заважає сприйняттю екранів. Адже строката та динамічна вітрина найменше вражає і гірше запам'ятовується, а для реклами це вкрай небажано. Дуже дієва вітрина, що представляє принцип роботи рекламованого товару. Якось мені попався на очі чудовий щодо цього приклад: у великих, круглих, об'ємних вітринах-нішах оберталися... пральні машини, що продаються поруч. Я запам'ятав цю незвичайну вітрину-рекламу на все життя. Вона підкуповувала своєю вигадкою, пов'язаною з принципом дії рекламованого товару, втім, як і динамізмом. Але навіть статична вітрина може викликати підвищений інтерес, якщо вона вирішена з вигадкою та у прямому зв'язку з життєвою ситуацією, у якій застосовується рекламований товар. Один наочний приклад розміщення у вітрині манекена, який «займається ремонтом» такого товару. Наприклад, «годинних справ майстра», що виробляє у вітрині «ремонт годинника». Чим не кумедна і, безсумнівно, вітрина, що привертає до себе увагу?

Великий інтерес полягає у вітрині, оформленій у дусі рекламованої фірми та що розкриває її головні позитивні якості. Підтвердженням може бути незвичайне рекламне оформлення вітрини фірми "Соліст". Воно засноване на несподіваному асоціативному порівнянні цієї назви зі звичною річчю - сіллю, надає смаку і гостроти їжі. Начебто нехитре порівняння, а як ефективно діє та виглядає! Воно і стало цікавою «родзинкою» у рішенні даної вітринної реклами. В іншій рекламі на ту ж тему, сільнички з крильцями просто літають вітриною, буквально засипаючи розташовані на її дні декоративні білі та червоні яйця (червоні, напевно, для кидкості?). У всьому цьому проявляється привабливе образне дійство, що викликає яскравий рекламний ефект, в результаті якого зростає увага перехожих до вітрини.

Ефект ще більше посилюється, коли у вітрині відбувається якась жива дія, як, наприклад, живі рибки, що плавають в акваріумі. Тим паче така «жива» вітрина вражає, коли прямо пов'язана з профілем рекламованого підприємства. Як це має, наприклад, місце у роботі фастфуду японської кухні. Акваріум, влаштований у нижній частині прилавка як своєрідна вітрина, не може не притягувати погляд відвідувачів цього підприємства. Чого ще кращого бажати від цієї незвичайної та вельми виразної вітринної реклами? Вона не може не запам'ятатись і не викликати бажання ще раз прийти до цього закладу.

Оформлення вітрин Подібне «живе» вітринне оформлення може привертати увагу і великим. представленням самого предмета продажу. В одному з торгових центрів я нещодавно побачив досить велику вітрину у вигляді ... пістолета, що обрамляє собою вітрину, заповнену ігровою зброєю. Своїм «грізним» виглядом ця вітрина справді справляла сильне враження. Ствол «пістолета» служив козирком, що закриває від очей відвідувачів висвітлення товару. На ньому розміщався напис. Все начебто непогано придумано — одне «але»: оформлення вирізнялося зайвою натуралістичністю, яка (як ми вже не раз відзначали у наших статтях) не сприяє підвищенню ефективності та виразності реклами. Від натуралістичності у вітрині виявлялися певні недоліки: зовні вона виглядала подрібненою і похмурою. Звичайно, в ній була представлена зброя, але яке — пов'язане з грою та розвагою, а не з пограбуванням чи вбивством! Похмурий чорний пістолет — далеко не ідеал у вирішенні цієї специфічної за призначенням вітрини.

Підсумовуючи нашу розмову, коротко повторимо наступні (додаткові до виявлених раніше) прийоми досягнення максимальної ефективності та виразності в оформленні вітрин:

•  включення в торговельний простір (зовні або всередині) цікавих за формою вітринних установок, що окремо стоять,
•  розміщення яскравого за кольором і великоформатного товару прямо навпроти вітринних вікон магазину,
•  влаштування великих відеоекранів із забезпеченням нейтрального фону за ними,
•  використання у вітрині товару у його «прямій дії»,
•  розігрування у вітринному просторі якоїсь вистави, пов'язаної з грою «акторів» (манекенів),
•  створення свого роду асоціативної інсталяції на «фірмову» тему.
•  влаштування «живої» вітрини, подібної до акваріума,
•  велике та яскраве виділення у зовнішньому оформленні вітрини головного предмета продажу.

Залишається побажати розробникам вітрин, щоб їм завжди супроводжував успіх ефективне використання цих прийомів.